Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Enginar nasıl soyulur?

Platin

Enginar nasıl soyulur?

Enginarı kesme tahtası üzerine alıp sapını 1-2 cm kalacak şekilde kesin.

Alt taraftan başlayarak kalın dış yapraklarını elinizle tek tek koparın.

Keskin bir bıçak yardımıyla sapının dış taraflarını bir kat halinde kesip alın.

Alt kısmından 1-2 parmak kalacak şekilde, enginarı döndürerek yapraklı bölümünü 1 cm derinlikte ve bıçakla düzgünce kesin.

Kalan dış yaprakları ve sert kısımlarını elinizle alın.

Enginarın iç kısmında kalan yapraklı bölümünü göbekten ayırın.

Enginarın göbeğindeki uzun tüylü kısımlarını bıçakla temizleyin.

Kalan ince tüylerini de bıçakla kazıyarak temizleyin.

Temizlediğiniz enginar göbeğinin iç tarafını yarım limonla ovun.

Hazırladığınız enginarları kararmaması için bir limon suyu ilave edilmiş suda bekletin.

Cvp: Enginar nasıl soyulur?

bilmeyen kizlar icin ogretici bir konu olmus...
    benim soymama gerek yok 1 haftada 1 gun onume geliyor... :P

Platin

sayende enginar gördüm.
    enginarın tipini daha yeni görmüş biri olarak kendisini soymayı öğrenmek için çok erken olur kanaatindeyim.

Platin

Alıntı swedenborg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayende enginar gördüm.
    enginarın tipini daha yeni görmüş biri olarak kendisini soymayı öğrenmek için çok erken olur kanaatindeyim.
    unutmu$um ben bunu ya (: ama geç de olsa sana enginarı göstermi$ oldum o zaman:happy: bunu kutlayalım=P (kent var marlboro var diyesim geldi engelleyemedim dedim) :yahoo:

zamanın ötesinden gelen edit: tabii sen bu en sonki espriyi anlamadın olsun, goranın etkisinde olduğum dönemlerden biri, ara ara gelio tutamıorum bu $ekilde olduğu gbi:o)))
    Konu kamze tarafından (01.05.2008 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

Üye

ben böyle bir enginar soyma şeki görmedim :smile2: ben marketlerde enginarcı olarak calışıyorum soyuyorum ve satıyorum istanbulda yaşayan ve ugur canter marketlerini bilen varsa soymayı ögretebilirim oraya bakarak ögrenilecek bişey degil

ayrıca enginar yapragının zayıflatıcı bir özelliği var enginar yapragını küçük küçük bölüyosun suya atıp on dakika kaynatıp sabah ve akşam ac karnına içiyosun en dogal zayıflama yolu
    Konu esos tarafından (01.05.2008 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: yorumlarınızı tek mesajda yazın lütfen

Üye

Cvp: Enginar nasýl soyulur?

inanýlmaz yararlý bi yiyecek yapmasýný bilirseniz bence çok lezzetli

esos
    Ziyaretçi

BU konu baya hit alıyor

Cevap: Enginar nasıl soyulur?

En zor kısmı bu zaten enginarın temizleyip soymak Ama harcadığınız zamana değecek bir lezzet kesinlikle...Ayrıca alkol alanlar için duyurulur;karaciğer için çok faydalı bir sebze...

Platin

Alıntı Selene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En zor kısmı bu zaten enginarın temizleyip soymak Ama harcadığınız zamana değecek bir lezzet kesinlikle...Ayrıca alkol alanlar için duyurulur;karaciğer için çok faydalı bir sebze...
    Alkole ilaveten hepatit-b içinde karaciğere verdiği önemli katkılar yadsınamaz..

kamze senin için üye oldum mesaj yolladım sana sanırım gelmiyor burdan yazıyım bende...

enginar nasıl soyulur diye googleden baktım bu çıktı karşılaştımhttp://www.gecce.org/forum/showthread.php?t=129204 siz eklemişsiniz

çok teşekkür ederim.. ilk defa enginar yemeği yapacağımda soyulmasını dahi bilmiyorum.. yemeğini yaptıktan sonra en iyisi sayfama nasıl soyulacağını bende ekliyeyim.

yemek sayfamı ziyaret etmek isterseniz size linki gönderebilirim.

sevgiler.